DIVADLO

Po vystudování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě přijala Vendula angažmá v Divadle Šumperk, kde začala s profesionální hereckou kariérou.

"Hned po škole jsem si lepší "školu" nemohla přát. Na malém městě je člověk velmi vytížený a hraje téměř ve všem." Během dvou sezon nastudovala dvanáct rolí a putovala dál.

Na šumperských prknech si ji všiml Michal Tarant, který hledal nové "talenty" do souboru Moravského divadla Olomouc a, a tak se v letech 2010 až 2017 stala členkou činohry právě v Olomouci.

Z rukou uměleckého šéfa Michala Taranta převzala hned dvakrát za sebou cenu za nejlepší ženský jevištní výkon. V roce 2013 za roli Elišky v inscenaci Královny, v dalším roce 2014 za roli Maryši. V Olomouci nastudovala přes třicet rolí a to i s hostováním v souboru opery a operety, kde ztvárnila roli Sugar ve stejnojmenné inscenaci.

Od roku 2017 putovala do Prahy, kde nejdříve "jen" hostovala v Divadle Pod Palmovkou, kde byla následně dvě sezóny v angažmá. Po krátkém období opět na volné noze se po pandemii vrací se sezonou 2020/2021 do angažmá v Divadle pod Palmovkou, ale nadále ji můžete vidět v Olomouci, ale i hostovat v Divadle Palace či v Divadle Kalich. 

Výčet jejích rolí je ve složce ROLE.

Vytvořte si webové stránky zdarma!